| |

Michelinův průvodce

Michelin Guide je v České republice vnímán různě mezi českými kuchaři a gastronomickými profesionály. Názory se mohou lišit podle individuálních zkušeností a postoje k tomuto hodnotícímu systému. Někteří kuchaři mohou hodnocení Michelin Guide vnímat jako uznání a motivaci ke zlepšení své práce, zatímco jiní mohou být kritičtější a považovat ho za příliš subjektivní nebo neúplný.

Názory českých kuchařů a odborníků na Michelin guide:

Čeští kuchaři se dočkali v roce 2012, kdy získali toto prestižní ocenění Roman Paulus z restaurace Alcron a Oldřich Sahajdák z La Degustation Bohême Bourgeoise. V roce 2016 na michelinský seznam přibyl třetí český podnik, a to restaurace Field šéfkuchaře Radka Kašpárka.

Michelin Guide hodnotí restaurace pomocí hvězdiček:

  1. Jedna hvězdička: Vynikající kuchyně, která stojí za návštěvu.
  2. Dvě hvězdičky: Vynikající kuchyně, která stojí za zastavení.
  3. Tři hvězdičky: Vynikající kuchyně, která stojí za speciální cestu.

Získat hvězdičku od Michelin Guide je pro restaurace velkým uznáním a může mít významný dopad na jejich pověst a obchodní úspěch. Michelin Guide je považován za „bibli“ pro gurmány a gastronomické nadšence, kteří hledají nejlepší restaurace po celém světě.

Průvodce Michelin (francouzsky Le Guide Michelin) Michelin Guide je renomovaný gastronomický průvodce, který je považován za jedno z nejdůležitějších hodnocení restaurací na světě. Gastronomický průvodce Michelin – bible gurmánů.

Průvodce Michelin byl poprvé vydán v roce 1900 bratry Édouardem a André Michelinem. Původně byl průvodcem pro francouzské řidiče a obsahoval informace o benzinových pumpách, garážích a restauracích. V roce 1926 začal průvodce udělovat hvězdičky restauracím a v roce 1931 byl systém hodnocení rozšířen na tři hvězdičky.

FoodManiac
Author: FoodManiac

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.